Uwaga - zmiana adresu i telefonów

 

Zapraszamy do biura przy ul. Adama Mickiewicza 57, 01-625 Warszawa.

tel.: +48 22 569 00 66

fax: +48 22 569 00 70

 

Jeżeli zmagają się Państwo z ciągłymi problemami wynikającymi z braku miejsca na serwerach, z niską wydajnością dostępnych na rynku, ale niewielkich macierzy, zaś informatyk ciągle narzeka na brak możliwości skutecznego zarządzania danymi to mamy dla Państwa dobrą informację. Firma DELL, czołowy producent systemów do przechowywania danych, właśnie wprowadza na rynek produkt, który będzie stanowił swego rodzaju kompromis i łącznik pomiędzy dotychczas bardzo kosztownymi, chociaż wydajnymi rozwiązaniami klasy Enterprise, oraz niedrogimi, choć mniej wydajnymi i elastycznymi, systemami dedykowanymi dla rynku SMB. Mowa tu o systemie Dell Storage SC4020, zwanym w DELL-u również „baby” Compellent, który nawiązuje do najlepszych tradycji flagowych produktów z tej serii.

 

Cechy urządzenia:

Do najważniejszych cech rozwiązania firmy Dell należą:

  • bardzo duża pojemność przestrzeni dyskowej do zagospodarowania (maksymalnie do 408TB na 120 dyskach z wykorzystaniem dodatkowych półek),
  • dwa zasilacze i kontrolery dla zapewnienia bezprzerwowej pracy,
  • bardzo wydajne karty sieciowe działające w technologii światłowodowej
  • oraz możliwość zastosowania zróżnicowanych dysków twardych (klasyczne optyczne w technologii SAS lub dyski SSD).
     

Baby Compllent a systemy zarządzania

 

Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepszy sprzęt nie sprawdzi się bez wydajnego systemu do zarządzania, a przy systemach storage ma to jeszcze większe znaczenie i przekłada się bezpośrednio na możliwe do osiągnięcia funkcjonalności. Dell, w przeciwieństwie do konkurencji, umożliwia podłączanie kolejnych półek dyskowych bez dodatkowych kosztów związanych z licencjami na oprogramowanie zarządzające. To duży krok w stronę oczekiwań Klientów. Kolejny to wyjątkowa dbałość o optymalizację i zmniejszenie kosztów związanych z TCO infrastruktury odpowiedzialnej za przechowywanie danych. Możliwość instalacji mieszanych rodzajów dysków twardych w połączeniu z nowoczesnymi technologiami umożliwia osiągnięcie wyższej niż dotychczas wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Dzieje się tak dzięki dwóm technologiom.

  • Pierwsza to „Storage Tiering”. System na bieżąco monitoruje pracę Użytkowników i aplikacji pod kątem tego, jak korzystają z zasobów dyskowych. Jeżeli uda się określić, że część danych odnotowuje bardzo duży ruch, np. dużo cykli odczytu lub/i zapisu to system przeniesie je na dyski oferujące najwyższą wydajność. Natomiast dane, do których odwołujemy się okazjonalnie nie będą już zajmowały cennego miejsca na najszybszych nośnikach i zostaną alokowane na dużo wolniejszych, a co za tym idzie tańszych dyskach.
  • Druga technologia, dzięki której alokowanie systemów lub aplikacji na przestrzeni dyskowej, niestety często z góry obliczonej mocno na wyrost, to „Thin Provisioning”. Przestrzeń dyskowa kosztuje, a dzięki tej technologii możliwe jest jej bardziej efektywne wykorzystywanie. W dużym uproszczeniu: pozwala ona dynamicznie zajmować i zwalniać zasoby w zależności od aktualnych potrzeb. W sposób bezpośredni przekłada się to na konieczność zakupu mniejszej ilości dysków twardych, a w dalszej kolejności prowadzi do mniejszych wydatków związanych z chłodzeniem i energią. Dotychczas żadne rozwiązanie z podobnego poziomu cenowego nie oferowało takiej funkcjonalności.
     

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów

 

Reasumując, DELL po raz kolejny wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i zaprojektował bardzo nowoczesne rozwiązanie, które przy bezkompromisowym podejściu do tak strategicznych obszarów jak bezpieczeństwo, wydajność, elastyczność i zarządzanie pozwoliło na znaczne obniżenie kosztów związanych z utrzymywaniem i zarządzaniem infrastrukturą IT odpowiedzialną za zapewnienie przestrzeni dyskowej dla systemów i aplikacji wykorzystywanych w organizacji. Jest to doskonałe narzędzie, aby zmierzyć się skutecznie z pojawiąjącym się problemem „Big Data” w niewielkich organizacjach.

 

Zapraszamy do kontaktu


Jeśli są Państwo zainteresowani świadczonymi przez nas usługami, zapraszamy do kontaktu:

 

poniedziałek - piątek: 9:00-17:00

 

Opieka informatyczna:        Wsparcie IT dla firm

 

    Dział handlowy:                    +48 22 351 28 51
    Dział pomocy technicznej: +48 22 351 28 53

 

    email: oferta@intaris.pl

Skontaktuj się z nami!
lub zadzwoń:
tel: +48 22 569 00 66

INTARIS Sp. z o.o.

ul. Adama Mickiewicza 57, 01-625 Warszawa

tel.: (+48 22) 569 00 66

fax: (+48 22) 569 00 70

e-mail: biuro@intaris.pl