Uwaga - zmiana adresu i telefonów

 

Zapraszamy do biura przy ul. Adama Mickiewicza 57, 01-625 Warszawa.

tel.: +48 22 569 00 66

fax: +48 22 569 00 70

 

Oferta Intaris wzbogaciła się o rozwiązania z najnowszego portfolio produktów marki DELL czyli o najnowszą, już 13-stą generację serwerów Power Edge - znanych i mających ugruntowaną pozycję na rynku rozwiązań klasy SMB i Enterprise. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury poniższego tekstu i do kontaktu z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji o aktualnej ofercie.

 

Nowa era rozwiązań serwerowych.

Pod koniec października firma DELL zaprezentowała nową generację serwerów z rodziny Power Edge. Według zapewnień producenta nowe maszyny są wydajniejsze, a jednocześnie obniżają koszty ich utrzymania. Brzmi to bardzo obiecująco i jest odpowiedzią na oczekiwania rynku i działów IT, dla których możliwość szybkiej implementacji rozwiązań i efektywność zarządzania to cechy ze wszech miar pożądane, a z punktu widzenia budżetów i oczekiwań Zarządów firm obniżają ogólne koszty utrzymania (TCO). Przedstawiciele producenta zapewniają też, że poprawiono konfigurację serwera i wdrożono narzędzia usprawniające proces wdrażania nowych rozwiązań.

– Klienci oczekują maksimum przychodów przy minimum kosztów – oświadczył Wojciech Głownia, dyrektor generalny Dell Polska – Chcemy dostarczać dostępne cenowo rozwiązania, ale też takie, których koszty użytkowania będą na jak najniższym poziomie.

 

Partnerskie podejście Dell-a do biznesu Klientów

Filozofia działania na wymagającym rynku rozwiązań klasy Enterprise zakłada możliwie długi cykl życia produktu i nie stawia Klienta, w sposób wymuszony, przed koniecznością wymiany sprzętu na nowy. Przy projektowaniu nowej rodziny maszyn duży nacisk postawiono na elastyczność rozwiązań, która pozwoli Klientom dynamicznie reagować na rosnące potrzeby organizacji w zakresie zapewnienia właściwego poziomu zasobów IT. Dla przykładu, nowa maszyna R730XD zapewnia możliwości rozbudowy przestrzeni dyskowej do imponujących 100TB przy kompaktowej obudowie 2U – bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób szukających rozwiązań do kolokacji lub chmur prywatnych, gdzie płacimy często za miejsce w szafach należących do Data Center.

Takie podejście do biznesu świadczy o bardzo dojrzałym podejściu firmy do interesów swoich Klientów i ewidentnie wskazuje kierunek rozwoju polityki firmy DELL, która dąży do budowania długotrwałych relacji z Klientami.

 

A co z wydajnością i efektywnością nowych rozwiązań?

Według informacji, jakie podaje producent, najnowsza generacja umożliwi nawet 11-krotnie przyspieszenie działania aplikacji biznesowych i systemowych, a zaprojektowany od nowa, zautomatyzowany proces instalacji zredukuje czas konfiguracji systemów aż o 99 proc. Czy obietnice producenta się potwierdzą, czas pokaże, ale jeżeli w środowiskach produkcyjnych ziszczą się chociaż w połowie, to będziemy mieli do czynienia z ogromnym skokiem wydajnościowym. Absolutną nowością jest wykorzystanie urządzeń mobilnych i technologii NFC do rekonfiguracji i monitorowania maszyn i systemów. W ten sposób możemy w znaczny sposób podnieść efektywność zarządzania i obniżyć koszty utrzymania. Dell w tej materii jest absolutnym pionierem w branży.

 

Kolejna nowość to iDRAC Quick Sync, który informuje administratora o kondycji systemu oraz umożliwia zmianę podstawowych ustawień z wykorzystaniem narzędzia OpenManage Mobile. Inna technologia, która ewoluowała wraz z nową rodziną serwerów to system chłodzenia powietrzem Fresh Air Cooling 2.0. Był on już wcześniej wykorzystywany w rozwiązaniu VRTX, ale teraz trafił do znacznie większej ilości maszyn  i dzięki niemu mogą one działać bez potrzeby dodatkowego chłodzenia w przedziale temperatur 5-40 st. C. To rozwiązanie w sposób znaczący podnosi elastyczność rozwiązań i obszar ich zastosowania, zwłaszcza w sytuacjach, gdy budowa wyodrębnionej serwerowni i montaż urządzeń klimatyzacyjnych jest problematyczny lub niemożliwy.

 

Dell poprzez nową generację serwerów Power Edge wskazał kierunek rozwoju firmy na najbliższe kilka lat. Już wdrożone technologie i prezentowane podejście do biznesu pozwala zakładać, że jeszcze długo nikt nie odbierze firmie z Round Rock palmy pierwszeństwa na rynku serwerów w Polsce.
 

Skontaktuj się z nami!
lub zadzwoń:
tel: +48 22 569 00 66

INTARIS Sp. z o.o.

ul. Adama Mickiewicza 57, 01-625 Warszawa

tel.: (+48 22) 569 00 66

fax: (+48 22) 569 00 70

e-mail: biuro@intaris.pl